Heaven or Hell, Praha, Kongresové centrum, 19.12. 2004

Autor: Wan - fu

...takže, na Heaven or Hell jsme vyrazili kolem 18té hodiny. Při pekelné jízdě z pražských Letňan jsme si stihli na Václaváku pochutnat na „vynikající“ klobásce od Ukrajinek a mohutně podporováni hudbou System of the down, jsme do Kongresáku dorazili v 18:17 což ještě doteď nechápu :-)))


Po usazení na libových místečkách na balkóně, jsme se sotva stačili zbavit svých svršků, a už nastupovali dva borci k prvnímu z předzápasu 3x2 minuty. Bohužel nevím jména borců, ale jeden byl z pražského Hanuman gymu a druhý z Frýdecko-místeckého Como III.

K průběhu zápasu musím napsat, že pražský borec si celkem pěkně povoloval před soupeřovými attaky a celkem šikovně kontroval, ve druhém kole si borec z Como III, docela pěkně zahulil, ale ustál to, a ve třetím si Hanuman velice dobře držel soupeře na distanc push (stop) kicky. Úplně v závěru se borci z Como III podařil pěkný klinč, ale na vítězství to nestačilo, tudíž zaslouženě vítězí pražský Hanuman.


Druhý předzápas 3x2 minuty obstaral opět borec z Hanumanu proti „někomu“ (bohužel ani podle trenérů jsem nepoznal odkud je, a nikdo borce nepředstavoval……)

V prvním kole měl lehkou převahu borec Hanumanu, ve druhém se povedl naopak pěkný strh jeho soupeři, a ve třetím se soupeř „odněkud“ začal zlepšovat, ale na to Hanuman velice dobře reagoval poměrně přesnými a tvrdými direkty, a celkově na body vyhrál opět borec Hanuman gymu Praha.

K těmto dvěma předzápasům bych rád podotknul, že se jednalo o amatérské zápasy, tudíž byly vyboxovány v chráničích, a snad jen jako perličku dodám, že během prvního spadla z pod stropu slovenská vlajka, během druhého česká a při vyhlašování výsledku druhého prozměnu chorvatská :-)))))))) no příště snad Nippon koupí vteřinové lepidlo J))))


No a potom již přišla řada na hlavní zápasy večera, takže hezky popořadě:

1. Jaroslav Špaček (Dragon gym Hradec Králové) vs. Jan Žďánský (Mladá Boleslav)
3x2 minuty –82,55kg

V prvním kole se projevuje o něco větší zkušenost Jardy Špačka, který má lepší pohyb po ringu, působí klidným dojmem a daří se mu velice pěkný direkt na bradu soupeře. Ve druhém kole se jeho soupeř snaží Jardu rozbombit, což se v závěru strhne v celkem pěknou přestřelku, po které ale oběma borcům dojde docela fýza. Třetí kolo mi již přišlo docela poznamenané vyčerpáním obou borců a je spíše o bombách, a tak po třech kolech vítězí Jarda Špaček na body.

2.Adam Kopecký (Hanuman gym Praha) vs. Petr Šustek (Como III)

3x2 minuty +86,16 kg

Tak k tomuhle zápasu se dá napsat jediné a to dlouhý nudný šesti minutový klinč, ve kterém o několik kil těžší „Kamenožrout“ Kopecký jasně převýšil „Asterixe“ Šustka, ale diváci si opravdu moc „nesmlsli“ protože dívat se 6 minut na supertíhu v klinči je docela nuda, ale nutno uznat, že Adam Kopecký byl doopravdy lepší, více bodoval a zaslouženě vyhrál na body-pískot publika mi málem utrhl plachťáky :-))

3. Adam Vrána-Pengsawang (CZE) vs. Teraponk (THAI)

5x3 minuty –63,5kg

Co mám k tomuhle zápasu napsat? Stačí vám, že ho vyhrál thajec ve druhém kole TKO, protože rozsekl Adamovi obočí? Ne? Tak dobře… Prostě klasická thajská mašina, které se jen málo evropanů dokáže byť jen přiblížit. Možná ,že můj úsudek na tenhle zápas bude trošku ovlivněn mým nadšením z thajců (i kdyby to měl být jen taxikář z Bangkoku J)),ale jeho neuvěřitelně rychlé a tvrdé kopy, a jeho doslova drzý přehled v ringu mě vážně (opět) dostal, a možná že může být Adam rád, že to zůstalo jen u roztrženého obočí…..fakt nevím co napsat víc. Prostě škola Muay Thai se vším všudy, která trvala pro diváky „jen“ 2 kola.

4. Titulový zápas MMA Ladislav Žák vs. Slavomír Molnár

Přestože nejsem expert na ultimáty, a nebudu schopen popsat přesně všechny techniky, jednalo se o celkem očekávaný a i divácky podařený zápas. Na úvod jsme vzhledem k tomu, že šlo o mezinárodní titulový zápas měli možnost zažít krásné fó pá, když se místo zvuků slovenské hymny z reproduktorů rozeznělo nefalšované „Deutschland, deutschland uber alles….“ J)- no nic, ne vždy se zadaří).V prvním kole (3x5 minuty) a i v následujících, Slavomír chytil Láďu do gilotiny, kde ač s podivem, mi přišlo, že si Láďa celkem v pohodě stojí, všechna kolena oplácí, a nakonec unikne roztočením, strhne Molnára na zem kde ho zasype lokty a pěstmi na hlavu, a ve třetím kole dokonce přidává i nějaká ta kolena do ležícího Molnára, který očividně na zemi hodně oproti Žákovi ztrácí, tudíž se vítězem stává Láďa Žák!!

Po těchto zápasech přichází na řadu exhibice Capoeiry (přestože jsem ji viděl nejmíň 10x tak musím uznat, že ti kluci jsou hergot mrštní), a nakonec vtipné povídaní Nippona, o o tom jak si jeho babička v časopisu Květy přečetla o tom jak její vnuk komentuje NELEGÁLNÍ KRVAVÁ JATKA Heaven or Hell, a aby dal těmto investigativním novinářům za pravdu pozval do ringu dva borce kteří předvedli nefalšovanou brutální řezničinu :-))))) takže:

5. René (příjmení vážně nešlo v Nipponově řevu rozeznatJ))) vs. J. Hausner

3x1 minuty ultraextramuší váha

Oba borci byli z TKB Teplice a k jejich statistikám musím napsat že jeden byl: 8 let/132cm/ 30kg a druhý 9let/133cm/33kg :-))

Co dodat k zápasu, neuvěřitelná štípaná, kdy borci střídali techniku za technikou a byli k neunavení-a to si nedělám legraci!!!!-kdo to viděl mi dá jistě za pravdu. Po velekrutých třech minutách, kdy si reportéři z časopisu Květy museli ždímat zápisníčky od krve, vyhlásili rozhodčí za vítěze oba borce (i když podle mě byl o fous lepší borec z modrého rohu J))

Další zápasy byly všechno supertíhy po 3x3 minuty dle pravidel K1

6. Jasmin Becirovic (SLO) vs. Patrik „Bestie Junger (CZE)


Na tenhle zápas jsem se velmi těšil, a zároveň byl velice zvědavý, protože Patrik byl jedním, z těch mých prvních thaiboxerských idolů, které jsem spatřil ještě svého času na Nově v pořadu Knockout, kdy už jsem měl dávno spát….. ehm….

No jenže Bestie může být srdcař jaký chce, ale když se někdo vrátí do ringu po 5 letech a ještě o několik váhovek výš, nemůže to dopadnout jinak než to dopadlo…. Prostě mi to připadlo, že to Patrik chce rychle ukončit, vletěl na svého soupeře vysypával do něj ty své typicky brutální a tvrdé kombinace, no jenže místo, aby se soupeř složil, tak to zkušeně ustál, Patrikovi odešla fýza, ve druhém kole byl počítaný, párkrát si „zabruslil“ a ve třetím dostal příšerný „vypínak“ rukou, po kterém nějakou dobu ležel bezvládně na podlaze. Tudíž vítěz KO Jasmin Becirovic ve třetím kole.


7. Mladen Brestovac (CRO) vs. Vitalij Akhramenko (BLR)

Vitalij v prvních momentech zápasu předváděl neuvěřitelně tvrdé lowkicky, které čas od času prohodil high kickem, což na Mladena celkem dost účinkovalo. Mladen asi 2x rozdal (nejspíš nechtěně) Vitalimu faulový úder pod pás, což Vitalije asi trochu nakrklo, protože ve druhém kole začal novou kombinaci a to push+lowkick, která se taky docela dobře uchytila, a ve třetím už Brestovac docela cítil rozkopanou nohu, protože s ní občas uhýbal až do roztodivných úhlů J , Vitalij mu jeden faulový úder z prvního kola s chutí vrátil, a pak už se jen usmíval a střídal high a lowkicky jeden za druhým a dokráčel si pro jednoznačné vítězství na body.

8. Žilaj Šándor (HUN) vs. Tony Gregory (FRA)

Náhrada za Romana Kracíka z Maďarska nevydržela ani jedno kolo v ringu, když se do něj Tony pustil ne-zrovna technicky dokonalými háky (takové „capáky“), ale asi měly š´távu, když se po jedné takové sadě háků(facek), (které zasypaly Maďara od hlavy až k pasu),Žilaj posadil do ringu a už se do limitu nepostavil. Vítěz KO v prvním kole Tony Gregory.

9. Ivica Perkovič (CRO) vs. Jurgen Kruth (SWE)

Sice vím, že v tomto „našem“ sportu se nesmí dát na vzhled soupeře, ale já bych proti vysekanému a potetovanému Kruthovi nenastoupil ani v charitativním předem domluveném zápase… Hned od počátku Ivica schytával strašlivý bomby nohama, na které se snažil odpovědět kombinací rukou. To mu nepomohlo, Jurgen si jel to svý, a ve druhým kole byl Ivica 2x počítaný což znamenalo jeho prohru. Mimochodem rozhodčí ho mohl ve druhým kole počítat snad 5x , když se Ivica úmyslně předkláněl, padal a věšel aby si odpočinul, protože zjistil, že na Jurgena tenhle večer prostě nemá...

10.Dan Jerling (CZE) vs. Thomas Rasmussen (SWE)

zápas který byl prostě onou třešničkou na dortu. Po celá tři kola měl navrch tu jeden tu druhý borec, kdy Dan kombinoval i ruce a nohy, kdežto Rasmussen spíše používal nohy, a po třech kolech zaslouženě rozhodčí prohlásili zápas za remízu (k radosti obou borců a diváků co klasicky začali odcházet dříve) po čtvrtém kole to poslali do pátého (to toho už měli oba borci ale opravdu plný brejle- na Danovi šlo vidět jak říká svému týmu „já už nemůžu“) no a snad v prvních 15ti vteřinách 5tého kola tam Thomas vypustil jeden přesný roundhouse kick, který Dana bohužel spolehlivě vypnul..takže vítěz v 5. kole Thomas Rasmussen KO.

Co dodat na závěr? Vyjímečně jsem si průběh zápasů poctivě zapisoval, takže je snad (jak by řekl Spejbl J) všechno v cajku. Škoda, že nenastoupil Martin Karaivanov kvůli viróze proti druhému thajci, a škoda že Páťa Junger prohrál. Večer se nadmíru povedl, a vzhledem k tomu že je 4:09h ráno a já za necelé čtyři hodiny vstávám, je to ode mne asi vše. Kdo nebyl prohloupil kdo byl, tak musel být spokojen. Nippon z toho udělal zase bezvadnou show (i když to jeho vyřvávání jmen mým sluchovodům dává zabrat J) a oragnizačně to až na ty vlajky a slovenskou hymnu dopadlo bez problémů-ale to jsou vážně drobnosti, které snad nikoho neurazily. Takže další akce je 30,prosince v Lucerně,pořádá to CMTF, a mělo by jít o zápasy čechů vs. Thajsko (asi přijedou taxikáři z Bangkoku :-)) tak tam někdo jděte, a napište report, páč já se budu někde připravovat na Nový rok :-)))))


Heaven or Hell 4, Praha, Kongresové centrum, 25.10.2004

KINGS OF THE RING – PRESTIGE FIGHTS Brno, Boby centru, 26.11.2004

Pavel Polakovič vs. Sead Mojaginovič

Gladiator Team vs. Bosna and Herzegovina


Hned po poučení obou borců ve středu ringu a gongu, který odstartoval zápas Pavel dostal High-Kick po kterém byl dost otřesen. Foad naštěstí příliš nekombinoval pokaždé útočil pouze jedním úderem. Pavel začal trefovat až ve třetím kole a to už bylo pozdě vzhledem k tomu že byl počítán. Po pěti kolech prohrál na body.

Goran Borovič vs. Jiří Apeltauer

Gladiator Team vs. Česká Republika

Od první vteřiny zápasu bylo jasné kdo je lepší. Goran si neustále hlídal střed ringu a svého soupeře si křižoval kolem lan. Kombinace začínal především rukama a zakončoval low-kickem. Ve třetím kole si Jiří Apeltauer zranil nohu asi po low-kicku a prohrál tak TKO.

3. Petr Polák vs. Ján Mazur

Gladiator Team vs. Slovensko

Excelentní zápas plný nasazení a tvrdých kombinací. Velice zkušený borec Petr Polák předváděl to co umí šlapat všech pět kol nadoraz. Ale mladá naděje slovenského thaiboxu se nenechala zaskočit. Ján se snažil zaskočit soupeře koleny. Po pěti kolech zvítězil Petr Polák na body.

4. Domagoj Ostojič vs. Tihamer Bruner

Gladiator Team vs. Maďarsko

Pro diváky neatraktivní zápas vzhledem k pasivnímu stylu borce z Maďarska, který se na domagoje neustale lepil a odmítal bojovat bylo vidět že Domagoje to moc nebaví a hlavně že do toho nedává vše co umí. 

Miroslav Dirda vs. David Vicena

Gladiator Team vs. Česká Republika

Zápas dvou borců na který se opravdu všichni těšili a věděli proč. Byla to opravdová bitva oba borci si nic nedarovali. Jedna kombinace střídala druhou David Vicena byl podle mnoha názorů techničtějším bojovníkem. Miroslav Dirda si ve třetím kole bohužel zlomil palec a zápas byl tak ukončen remízou po domluvě obou borců. 

Jan Muller vs. Rui

Matea Gladiator Team vs. Itálie

O tomto zápase se nedá nic moc napsat vzhledem k jeho délce. Honza měl výškovou převahu, jeho soupeř vypadal spíše na boxera. Již v prvním kole koupil několik kolen v klinči na hlavu což znamenalo první počítání. Ve druhém kole Honza zápas ukončil opět přesnými koleny na hlavu svého soupeře a zvítězil tak KO.

Petr Kalenda vs. Senol Kiziltas

Gladiator Team vs. Turecko

Perfektní zápas v podání domácího borce. Senol se vyznačoval především jeho zkušeností, přehledem v ringu a jeho boxerskými údery. Petr byl určitě komplexnějším bojovníkem, ve třetím kole se Petrovi podařilo několik přesných low-kicků a Senol byl počítán. V posledním kole už sotva stál a Petr Kalenda po zásluze a skvělém výkonu zvítězil TKO v posledním pátém kole.

Tomáš Hron vs. Errol Zimmerman

Gladiator Team vs. Surinam

Zápas plný nasazení od první vteřiny až do té poslední, první dvě kola byly vyrovnané ale postupem času začal Errol přebírat iniciativu tvrdými kombinacemi . Za zmínku určitě stojí naskočená kolena v podání Errola, kterými však Tomáše netrefoval. Tento zápas zaslouženě vyhrál Errol Zimmerman. 

Gladiator Promotion Team zvítězil nad Evropou 5:2

Autor: Petr Brzobohatý

 


Jakožto pravidelní návštěvníci všech významnější thaiboxerských akcí v republice jsme si nemohli nechat ujít ani tento galavečer. Do Prahy jsme vyrazili hned po ranním tréninku, abychom zvládli všechny Tomášovi ježčí pochůzky. Nicméně většinu času jsme strávili v Praze v kolonách a hledáním místa na parkování, což nás stálo pěknou dávku nervů - opravdu nechápu, jak v tom ukrutném zmatku může někdo fungovat. Ještěže jako správní thaiboxeři jsme velice stabilní osobnosti, které žijí v harmonii s okolním světem, takže jsme cestou do Kongresového centra ani nikoho nezmlátili.
Do KC jsme se dostali až těsně před začátkem a hned po našem usalašení začaly zápasy.
 
 
1.5x2min. Full muay-thai rules -76,20kg
 
Jan Kašpar (cze) vs. Pasi Lukkanen (finland)

 
Na první pohled nás zaujalo, že český zápasník vypadal asi dvakrát větší a svalnatější, než jeho finský kolega. Ten však byl zase nepoměrně zkušenější. Honza předváděl vzhledem k tomu, že měl jen pár zápasů, docela technický thaibox a byl tvrdší než jeho soupeř. Ten si zjevně velice oblíbil round kick z přední nohy a de facto za celý zápas nic jiného nekopal. Ruce pro jistotu nepoužíval vůbec. Honzovi v závěru už hodně odešla fyzička, nicméně mě připadal jako komplexnější bojovník - nicméně rozhodčím se líbil více Fin (asi mají taky rádi round kick z přední nohy, byť je do krytu) a přiřkli vítězství jemu.
 
 
2.3x2min. Full muay-thai rules +86,20kg
 
Adam Kopecký (cze) vs. Pasi Kupila (finland)

 
Druhý zápas večera byl v supertěžké váze, tudíž jsem byl docela zvědavý, co se bude v ringu dít. Fin předvedl před začátkem lehce neforemné WAI KRU (ne že by ode mě vypadalo lip) a pak se začalo. Náš Kopecký byl od počátku aktivnější a vypadal, že ho zápas i docela baví a je dobře naladěn. No a zjevně se bavil ještě víc, když se mu v druhém kole povedl pěkný high kick ze zadní nohy, který sedl Finovi pěkně na krk. Ten skončil v posedu na zemi a do desítky se zmohl akorát na to, že se pořádně škrabal na krku, kde přistála Adamova noha - takže zasloužené KO. Jsem docela zvědavý, jestli se spolu potkáme někdy v ringu.
 
 
3.5x2min. Muay-thai rules (no elbows) -72kg
 
Patrik Lidák (cze) vs. Askic Nesut (bel)

 
Patrik je zjevně velký srdcař, což  ukázal i v tomto zápase. I když mu hned v prvním kole Belgičan pěkně namasíroval zvedákem žebra, zatnul zuby a statečně bojoval dál, což se mu ve finále vyplatilo, jelikož rozhodčí dali vítězství jemu.
 
 
4.5x3min. Muay-thai rules (no elbows) -76,20kg
 
Ondřej „Spejbl“ Hutník (cze) vs. Sam „Semtex“ Braan (ned)

 
Jak se dalo očekávat, Spejbl předvedl pořádně showmanský nástup do ringu. Obecenstvo už při něm dalo jasně najevo, kdo že je jeho favoritem. Od počátku ale bylo jasné, že to bude pro našeho bojovníka proklatě těžký zápas. Sam měl hodně nepříjemný, kousavý styl. Nicméně Spejbl je zkušený zápasník a prokázal v ringu obrovský přehled. Jednoznačně se jednalo o nejhezčí zápas večera, kdy výměna střídala výměnu a oba bojovníci udržovali obrovské tempo i nasezení. K vidění byly všechny thaiboxerské techniky včetně strhů apod. Na své si přišly i hlasivky diváků, hlavně při vyhlašování výsledků, kdy rozhodčí zvedli zaslouženě ruku našemu borci.
 
 
 
5. 3x5min. Free fight +86,20kg
 
Ladislav Žák (cze) vs. Roy Pariente (isr)
 
Izraelec přestože byl menší a lehčí se projevoval hodně sebevědomě a od prvních chvil bylo jasné, že to Laďa bude mít hodně těžké. Na první kolo nebude vzpomínat vůbec rád, protože ho strávil přimáčknutý rohu, kde ho Roy držel v takovém poloklinči a masíroval mu koleny stehna, žebra a občas i hlavu. Docela se divím, že Láďa tohle kolo jakž takž ve zdraví přežil. Druhé kolo bylo vyrovnanější, viděli jsme pár pěkných výměn na zemi z obou stran - ke konci skončil Laďa ovšem ve stejné pozici jako před tím, naštěstí ale zazvonil gong. Ve třetím kole se ovšem vybičoval a naopak na zemi zatápěl pěkně Royovi. Po patnácti minutách jsem byl dost zvědavý, jak to dopadne. Rozhodčí nakonec víc oslnil náš bojovník, i když mě přišel Izraelec komlexnější. Ale fakt netuším, jak se zápasy v MMA bodují, takže těžko říct...
 
 
6. 3x3min + 2 extra rounds. K1 rules +86,20kg
 
Daniel Jerling (cze) vs. Szilard Szecsei (hun)

 
Maďar zaujal hned po příchodu do ringu svou našlapanou figurou. Jerling proti němu vypadal docela drobný, ovšem hovořilo pro něj zase mnohem více zkušeností (přes sto zápasů). Začalo se ve velice svižném tempu a Maďar pěkně vystrkoval drápky, hlavně na nohách. Jak se dalo čekat, Jerling hlavně boxoval, což byla taktika, která se ukázala ve třetím kole jako nejlepší. Dva ukrutné háky totiž přistály přímo na Maďarově bradě a ten si pěkne zahulil. Sice počítání rozdýchal, ale bodovou ztrátu už nedohnal.
 
 
7. 3x3min + 2 extra rounds. K1 rules +86,20kg
 
Vitali Akhramenko (blr) vs. Tihamér Brunner (hun)

 
Na Akramenka, jsem byl dost zvědavý, jelikož předokládám, že bych se s ním mohl někdy v ringu potkat. Kazdopádně musím do té doby hodně papat, abych byl stejná vazba jako on. ;-) Jeho maďarského soupeře jsem viděl zápasit v Brně se  Sinišou a tam předvedl hodně defenzivní styl, který se rozhodl aplikovat i na Akramenka. Ten přistoupil k fightu spíš profesorsky a tak jsme se nějakých adrenalinových scén nedočkali. Pro Tihaméra bylo zjevně vítězství už to, že zápas přežije do konce. Bez sebemenších problémů zvítězil Akramenko.
 
 
8. 3x3min + 2 extra rounds. K1 rules +86,20kg
 
Petr Vondráček (cze) vs. Sebastian Gramada (rom)

 
Zřejmě největší překvapení večera. Nevím, jestli Petr svého soupeře trochu nepodcenil - Rumun totiž napohled zrovna moc nebezpečně nevypadal. Měl tak o deset kilo mín a tvářil se tak nějak nemastně neslaně. Petr do něj nastoupil se svou obvyklou agresivitou, ovšem Rumun si k překvapení všech nenechal nic líbit a v bezhlavých výměnách, ke kterým se nechali oba borci strhnout, byl přesnější a podle poskakování Petrovi hlavy zřejmě i tvrdší. Ten ke konci prvního kola už pěkně hulil a Rumun toho v druhém zkušeně využil a nekompromisně se do našeho bojovníka pustil. Při Petrově počítání udělal jeho trenér zřejmě nejrozumnější věc, co mohl a hodil mu do ringu ručník, takže vítězství směřuje do mé oblíbené Transylvánie.


9.10. 2004 - Galavečer Muay-thai, Linz, Rakousko

Do Rakouska jsem se těšil jak malej kluk, jelikož už to bylo proklatě dlouho, co jsem si užíval ringových radovánek. Naše výprava měla navíc velice sympatické obsazení, s brutální převahou Petrů (zápasníci Petr Heneš, Petra Kalenda + trenéři Petr Zobec a Petr Brzobohatý), Zpoždění při odjezdu bylo v mezích normy a já se usadil na své obvyklé prostorné místo vedle promotéra Milka, abych si opět obohatil hudební rozhled o trochu chorvatského folkloru. V autě s námi jeli navíc krásné "ring girl" Sára s Martinou, takže osádka druhého vozu mohla jen tiše závidět - nejvíc tedy Henešákovi, který seděl vzadu v vybrané dívčí společnosti. Cesta probíhala hladce až na Milkův zvyk číst si za jízdy, na který si, vzhledem k tomu, že jede většinou rychlostí kolem 150 km/hod, zvykám jen stěží. Do Linze jsme dorazili kolem čtvrté hodiny a rovnou se odebrali na vážení. Při něm jsem zjistil, že můj zápas nebude v thaiboxu, ale v kickboxu, z čehož jsem měl teda ohromnou radost. Hold s mou oblíbenou zbraní (koleny) jsem se mohl pro tento večer rozloučit. Můj soupeř vypadal jako velice dobře živený rakouský sedlák: ruce jako lopaty, byčí šíje, mírně přitroublý výraz a váha někde mezi 130 - 140 kg. Ovšem jeho zjev nebyl nic proti soupeři, kterého vyfasoval na tento večer Petr Kalenda. Až se bude hledat prototyp nejvíc slizkého a úchylného Němčoura tureckého původu s knírkem, nagelovanými kudrnatými vlasy (model "Nafotbalistu" - vpředu krátké, vzadu dlouhé), vilným kukučem a bohatými zkušenosti z natáčení nefalšovaného německého FP (zasvěcení ví, co mám na mysli ;-), Muhamad Fahr tomu bude vyhovovat naprosto dokonale. Fakt síla. Po vážení jsme se odebrali do šatny a začali se připravovat na zápasy. Hala se mezitím začala pěkně plnit a vypadalo to na tradičně velice dobrou atmosféru. Z našeho bojovnického trojlístku jsem si jako první odbyl svůj zápas já. Nástup jsem tentokrát udělal v divokém rytmu Dimmu Borgir a po krátkém poučení od rozhodčích fight začal. Zpočátku jsem se spíš rozkoukával a svého soupeře, který svlečený vypadal ještě o něco hůř než oblečný, spíš oťukával. Vcelku podle očekávání se ukázalo, že Ilic bude mít dobré ruce a navíc na mě neustále zkoušel různé boxerské finty jako duckingy apod - byl jsem párktrát v silném pokušení mu tam napálit pěkné kolínko, když se mu hlava motala někde u mého pasu, bohužel v kickboxu jsou zakázané. Vzhledem k problémům s ramenem jsem se nepouštěl do žádných větších boxerských přestřelek a sázel mu hlavně low kicky, které mu zjevně moc dobře nedělaly. Když uzrál čas, párkrát jsem mu tam švihnul i high kick, žádný z nich však ideálně nesedl, takže se zápas dobouchal až do konce, což jsem byl docela rád, protože jsem měl šanci si to v ringu po delším čase trochu užit. Zápas jsem nakonec vyhrál na body a bez větších problémů. Hned po mě nastoupil do ringu Petr Heneš proti Albertu Dautimu z Vidně a tentokrát šlo už o muay-thai, i když bez loktů. Soupeř byl poměrně šikovný, ovšem bylo vidět, že Buldozerova tvrdost mu zrovna nesvědčí a v druhém kole si po ukrutném háku ze zadní ruky pěkně zahulil. Hlavně v kličních předváděli oba zápasníci velice pěkné momenty a co chvíli jsme se mohli pokochat strhem. Při vyhlašování zvedli rozhodčí ruku zaslouženě a jednoznačně našemu Buldozerovi a ten se po zasluze radoval z dalšího vítězství. Posledním naším želízkem v ohni byl Petr Kalenda. Jeho nechutně vyhlížející soupeř si dal s nástupem opravdu načas, ovšem výkon v ringu jeho příchodu rozhodně neodpovídal. Petr se do něj pustil se svou obvyklou agresivitou a hned ze začátku bylo vidět, že hlavně z low-kicku je jeho soupeř opravdu neštěstný. Ani ne po minutě přišlo jeho první počítání a po dalších třiceti vteřinách druhé - to už Fahr pochopil, že v tomto zápase mu pšenka nepokvete a tak radši vzdal a Brtňa si po zásluze zapsal další vítězství. Osatní zápasy jsem sledoval jen letmo a výsledky + kratší komentáře jsou uvedené v reportáži od Petra Brzobohatého o něco níž.

Autor: Honza


9.10.2004 Austria – Linz Sporthalle Leonding

Ilič Momir (Octagon Wien) x Jan Muller (Muay-Thai-Brno) - Kickboxen - +95kg (5x2)  - 0:3

Honzův soupeř měl především kvalitní ruce, kterými se snažil Honzu trápit. Ten se však nenechal a pěkně kombinoval nohama. Pár lowkicku sedlo na Iličovu přední nohu a jen tak tak se vyhnul několika tvrdým high kickům. Honza zaslouženě vyhrál na body.

Albert Dauti (Tosan Wien) x Petr Heneš (Muay-Thai-Brno) - Thaiboxen - 79kg (5x2) - 0:3

Velice pěkný zápas od začátku až do konce, plný pěkných strhů z obou stran. V prvním a druhém kole se Albert snažil tlačit a začínat kombinacemi. Na konci druhého kola ho však petr poslal k zemi po kombinaci několika háků po sobě. Albert dostal respekt a dál se do větších akcí nepouštěl.

Agim Abdullahu (Thaikibo Linz) x Grigor Aschugbaban (Octagon Wien) - Kickboxen  - 83kg (5x2)
Diskvalifikace Tento zápas byl opravdu tragický, protože oběma borcům došla fyzička hned v druhém kole ani technikou nebyli diváci nadšeni. Po několika mínus bodech pro domácího Agima byl zápas ukončen.

Saša Jovanovič (Tosan wien) x Schamfler (Mekong Gym) - Thaiboxen  -63,5kg (5x2) 

Nenastoupil soupeř

Andreas Balon (Linz) x Sven Saad Thaikibo (Wolverines Gym Graz) - Kinder Kickboxen - 30kg (2x2)  - 3:0
Pěkný zápas v podání dvou velice mladých bojovníků. Zaslouženě vyhrál domácí borec.

Akan Muaremi (Thaikibo Linz) x Damir Prcic (Fox Gym Wien) - Thaiboxen  -70kg (5x2) - 1:2
Velice tvrdý zápas domácí borec se vůbec nekryl chodil s rukama pod bradou a aby toho nebylo málo bradu si pro jistotu vystrčil. Jeho soupeř toho sice nevyužil ale i přes to se mu povedlo zvítězit.

Thomas Hengsberger (Wolverines Gym Graz) x Andan Seat (Tosan Wien) - Thaiboxen  -72,5kg (5x3) - 0:3

O rakouský titul si to rozdali dva velice zkušení borci a hlavně neuvěřitelně tvrdí. Thomas začínal hlavně rukama a většinu kombinací zakončoval high-kickem. Andan se do ničeho nehrnul spíše si počkal, byl silný v klinči a kopal lowkick za lowkickem. Thomas si jeho lowkicky vůbec nekryl a tak už po druhém kole měl na stehni pěkný jelito. Zaslouženě vyhrál Andan Seat.

David Keclik (Mogambo Linz) x Daniel Zerbin (Deutchland ) - Thaiboxen -81kg (5x3) - 2rd KO
Čech bojující za rakouské barvy svého soupeře do ničeho vážnějšího nepustil a tak po velice tvrdých kombinacích zvítězil ko.

Muhamed Fahr (Octagon Wien) x Petr Kalenda (Muay-Thai-Brno) - Kickboxen -90kg (5x2) - 1rd KO

Velice krátký zápas. Po pár kombinacích z Petrove strany se Muhamed dostal do rohu, kde si ho velice chytře petr držel a zasypal ho dlouhou kombinací, kterou jen horko těžko rozdýchával a za pár vteřin sám usoudil že to nemá význam a zápas vzdal. Obrovská radost pro našeho borce.

Senol Kiziltas (Thaikibi Linz) x Serdan Karac (Deutchland) - Thaiboxen  -79kg (5x2) - 2rd KO
Neuvěřitelný zápas s obrovskou atmosférou v hale, o mezinárodní rakouský titul. Senol prokázal veliký přehled a zkušenosti ale nechal se jeho neméně dobrým soupeřem zaskočit. V první kole mu Serdan zatápěl tvrdými a hlavně přesnými lowkicky. Senol už sotva stál na nohách zkoušel měnit gardy ale ani to mu moc nepomohlo. V druhém kole se německý borec rozvášnil spustil ruce a koupil pěknej high-kick, kterej opravdu sedl a na deset se bohužel nepostavil.

Autor: Petr "Bugati" Brzobohatý


« zpět | další »